Një video dramatike të bërë publike nga Associated Press tregon sesi ushtria serbe ka vrarë në kufi disa shtetas shqiptar që furnizonin me armë UÇK-në. Armët janë “Made in Albania” nga Poliçani.

Gjithashtu në video shfaqen pamjet e shpërnguljes së kosovarëve dhe ardhja e tyre në Shqipëri.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: