KQZ largohet nga Organizata e Zyrtarëve Zgjedhorë të Evropës. Vendimi vjen si një shenjë proteste kundër luftës që Rusia ka nisur në Ukrainë.

Mësohet se deri më tani KQZ e Rusisë dhe e Bjellorusisë nuk janë larguar nga kjo organizatën.

Kujtojmë se më herët, Sllovenia, Kroacia e Polonia janë larguar nga organizata.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb