Kryeministri izraelit insiston në domosdoshmërinë e sulmit tokësor në Rafah. Deklaratat e Netanyahut hedhin “dyshim” mbi negociatat për një armëpushim, sipas lëvizjes islamike palestineze.

Pezullimi i bisedimeve do të sillte një pengesë gjashtë-javore në këmbim të lirimit të 40 pengjeve. “Fitorja ndaj Hamasit e kërkon dhe do të ndodhë dhe për këtë ka një datë”, siguron kryeministri izraelit.

Sakaq, raportohet se 15 persona kanë humbur jetën në një aksion ushtarak në Khan Yunis dhe Maghazi në Gaza.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb