Policia e Shtetit në vijim të luftë skundër aseteve të krimit ka bërë një bilanc të deritanishëm për sekuestrimet e pasurive të bëra në vend.

Në operacionin e quajtur “Vjeshtë 2017” policia ka treguar dhe shifrat e konfiskimeve për çdo objekt.

Në një njoftim të policisë dhe Ministrisë së Punëve të Brendshme janë konfiskuar deri tani:

• 79 apartamente
• 25 njësi tregtare
• 84 automjete
• 26 aktivitete biznesi
• 1 pallat 11-katësh
• 2 anije peshkarexha
• 53.585 metra katrorë tokë


(e.f/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb