Bashkëpunim mes partnerëve ndërkombëtarë në luftën kundër trafiqeve të paligjshme.

Në Prokurorinë e Tiranës është zhvilluar sot një takim mes drejtueses së institucionit, Elizabeta Imeraj, drejtorit të Përgjithshëm, Ardi Veliu, zëvendësdrejtorit Tonin Vocaj, partneret ndërkombëtare, përfaqësues të Britanisë së Madhe, nga SHBA, Belgjika, Austria, Spanja, Kosova, Europol.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për ‘BalkanWeb’ se fokusi i takimit, bashkëpunimi institucional dhe ai ndërkombëtar, për luftën kundër veprave penale në fushën e trafiqeve të paligjshme.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: