Lideri çeçen, Ramazan Kadyrov, ka deklaruar së fundmi se lufta në Ukrainë po shkon sipas planit. Si një person që po ndjek nga afër luftimet, duke qenë se prej muajsh ndodhet në Ukrainë, ai tha se vendi do të pushtohet nga “shejtanët”, duke iu referuar këtu “djajve”.

Kujtojmë se Kadyrov ka shkuar me ushtarët e tij famëkeq në Ukrainë, që prej fillimit të luftës. Ata pretendojnë se kanë korrur atje mjaft suksese, e madje, Putini e ka graduar atë me titullin e lartë gjeneral. Ushtria e tij tashmë është e vendosur në Lindje të Ukrainës, ku dhe është përqendruar sulmi rus.

Objektivi i Putinit është pushtimi i rajonit të Donbasit dhe marrja e porteve të Odessës dhe Mariupolit. Ndërsa për të parën po has vështirësi, për të dytën, është fare pranë marrjes së kontrollit të plotë.

https://twitter.com/nexta_tv?ref_src=twsrc%5Egoogle%7Ctwcamp%5Eserp%7Ctwgr%5Eauthor

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: