KOSOVA

Japonia ndihmon Kosovën me 718 mijë dollarë në luftën ndaj koronavirusit. Ndihma është dhënë nëpërmjet UNICEF dhe janë

për produkte mjekësore, sanitare dhe higjienike si dhe mundësi për arsimim të vazhdueshëm për fëmijët.

Kosova është drejt përfundimit të pandemisë dhe është duke rihapur ekonominë si dhe lëvizjen e qytetarëve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb