Britania do të vendosë sanksione të reja ndaj Bjellorusisë.

Sipas autoriteteve britanike sanksionet do të jenë ekonomike , tregtare dhe për transportin.

Paketa e re do të përfshijë ndalimin e importit dhe eksportit të mallrave me vlerë rreth 60 milionë paund, duke përshirë eksportet e mallrave të rafinimit të naftës, komponentëve të teknologjisë së avancuar dhe mallrave luksoze si edhe për importet e hekurit dhe çelikut bjellorus.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb