Presidenti rus Vladimir Putin mund të vizitojë Donbasin.

Ka qenë zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov i cili ka bërë një deklaratë të tillë, duke theksuar se kjo do të ndodhë në kohën e duhur.

“Kjo do të ndodhë në kohën e duhur”, ka thënë Peskov duke e konsideruar Donbasin pjesë të Federatës Ruse.

Rusia e konsideron Donbasin si pjesë të territorit të tyre.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: