Kryeministri i Holandës, Mark Rutte, bëri thirrje për unitet ndërkombëtar, për t’i dhënë fund agresionit rus në Ukrainë.

Duke folur në Parlament, Rutte tha se shtetet e lira dhe demokratike të botës “janë bashkuar në kundërshtimin e këtij pushtimi” dhe në “mbështetjen për popullin ukrainas”.

“Ne duhet ta ndalojmë agresionin e Rusisë, agresionin e presidentit rus, Vladimir Putinit, së bashku me partnerët dhe aleatët tanë”, tha Rutte.

Holanda e ka ndihmuar Ukrainën me disa pajisje ushtarake.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb