Letonia , Estonia dhe Lituania kanë dëbuar dhjetë diplomatë rusë.

Njoftimi i bë me dije nga ministritë e jashtme të tre shteteve.

Sipas tyre ky vendim u mor për të shprehur solidaritetin me Ukrainën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: