Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan do të zhvillojë një bisedë telefonike me presidentin amerikan Joe Biden.

Bëhet me dije se biseda telefonike mes tyre do të zhvillohet pasditen e së enjtes.

Në qendër të kësaj bisede do të jetë pushtimi i Ukrainës.

Kjo bisedë vjen pas vendimit të ministrave të Jashtëm të Rusisë dhe Ukrainës , Sergy Lavrov dhe Nmitro Kuleba për tu takuar në Antalia me ndërmjetësimit e ministrit të Jashtëm turk Mevlut Çavus.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb