Presidenti rus, Vladimir Putin është shprehur se Perëndimi, me të gjithë presionet kundër Moskës, nuk arriti që të çojë ekonominë në kolaps.

“Perëndimi nuk arriti ta çojë ekonominë ruse në pikën e kolapsit, por nuk ka vend për vetëkënaqësi”, tha sot presidenti rus në një takim të zgjeruar të bordit të Ministrisë së Punëve të Brendshme ruse.

Ai shtoi se përpjekjet sistematike për ta shkatërruar ekonomike do të dështojnë, megjithatë u shpreh se ende nuk ka vend për siguri.

“Ju e dini se Perëndimi kolektiv bëri një përpjekje sistematike për të shkatërruar ekonominë tonë. Nuk funksionoi dhe nuk do të funksionojë,” tha më tej Putini.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb