Të paktën pesë persona mbetën të plagosur nga sulmet ruse në rajonin jugor Zaporizhzhia të Ukrainës.

Lajmi është konfirmuat nga Yurii Malashko, kreu i administratës ushtarake të rajonit të Zaporizhzhia të Ukrainës. Autoritetet ukrainase bëjnë me dije se raketat ruse goditën fshatin Matviivka midis orës 10:06 dhe 10:20 të mëngjesit me orën lokale.

Zaporizhzhia është kthyer një nga fushëbetejat më të përgjakura kohët e fundit në Ukrainë për shkak të sulmeve ruse.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb