Të paktën 5 persona humbën jetën dhe 10 të tjerë mbetën të plagosur nga sulmet ruse në Kherson të Ukrainës.

Mediat e huaja raportojnë se forcat ruse kryen sulme në të gjithë territorin e Ukrainës, mëngjesin e sotëm, ndërkohë që presidenti ukrainas ndodhet në SHBA.

Sipas zyrtarëve lokalë shprehen se sulmet ruse ishin të përqendruara në infrastrukturën energjetike.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb