Shtetet e Bashkuara të Amerikës po planifikojnë të pranojnë deri në 100, 000 ukrainas të cilat po i largohen pushtimit rus.

Ende nuk është bërë e qartë se si do të menaxhohet ky plan , pasi jo të gjithë ukrainasit do të mund të arrijnë në SHBA përmes programit të refugjatëve ka bërë me dije SHBA.

Shumë prej refugjatëve ukrainas mund të arrijnë në SHBA me viza familjare.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: