Presidenti i Ukrainës Volodymir Zelensky ka zhvilluar një vizitë të paparalajmëruar në Bakhmut që ndodhet në vijën e parë ku forcat ukrainase dhe ruse kanë zhvilluar një betejë të ashpër disa mujore.

Zelensky është takuar me forcat ushtarake kanë bërë me dije na presidenca.

Për muaj të tërë, Bakhmut ka qenë një objektiv kyç për forcat ruse në rajonin e Donetskut dhe është dëmtuar jashtëzakonisht shumë.

Megjithatë, forcat ukrainase kanë mundur të frenojnë avancimin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb