Nuk është thjeshtë një dëshirë për ti prishur punë një rivali por një ide konkrete mbi të cilin drejtuesit e Juventusit kanë nisur punën. “Zonja e Vjetër” në mënyrë të papritur futet në garë për të siguruar shërbimet e Lukakut, objektivi kryesor i Interit në këtë merkato vere. Pas takimit ndërmjet Frederico Pastorello, agjenti i Lukakut dhe Fabio Paraticit, drejtori sportiv i Juves, risia në këtë tratative është përfshirja e Paulo Dybala-s.

Corriere
Corriere

Me futjen e Dybala-s në tratative situata ndryshon, Man.United nuk do të bënte rezistencë, përkundrazi janë të gatshëm të ofrojnë jo vetëm kartonin e Lukakut por dhe një shumë kesh. Në këtë marrëveshje përcaktues pritet të jetë dëshira e Dybala-s. Argjentinasi kërkon të provoj dhe një herë vetën në Torino por nëse nuk i garantohet formacioni atëherë do të kërkoj largimin.

Tuttosport
Tuttosport

Nuk duhet nënvlerësuar as dëshira e Lukakut i cili ka shprehur publikisht pëlqimin e tij për Conten por nëse Inter nuk ofron shumën që Man.United kërkon atëherë duhet të zgjedh, të qëndroj në Mançester apo të pranoj ofertën e “Zonjës së Vjetër”. Duke parë dhe interesimin konkret të Juves, Inter pritet të paraqitet me një ofertë të re: 70 milion euro kesh plus bonuse ndërsa për Lukakun një kontratë 5-vjeçare nga ku do të përfitoj 7,5 milion euro ne sezon.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb