Romelu Lukaku me rikthimin tek Chelsea do të sfidojë dhe një ‘mallkim’. Ai do të mbajë numrin 9 me blutë edhe pse me këtë numër kanë dështuar shumë sulmues tek londinezët.

I fundit ishte Tammy Abraham i cili u largua për tek Roma. Më parë e kanë mbajtur edhe Higuain, Torres, Falcao apo Morata, të gjithë nuk bindën tek Chelsea.

Shumë e krahasojnë Lukakun e Drogban, por numri 11 është i zënë nga Werner i cili gjithashtu po kritikohet tek Chelsea për mungesën e golave.

Gjithsesi duket se dhe me vetëdije Lukaku ka zgjedhur të sfidojë këtë ‘mallkim’ dhe të bëjë rolin e bomberit tek Chelsea.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chelsea FC (@chelseafc)

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb