Ka nisur me lule, por me sa duket protesta e thirrur nga opozita nuk do të përfundojë e tillë. Janë dhjetëra protestues që kanë përfunduar në spital për shkak të problemeve shëndetësore të krijuara nga gazi lotsjellës i hedhur nga forcat e Gardës së Republikës.

Ky gaz lotsjellës tek njerëzit e shëndetshëm nuk ka efekte pasi kalon për 20 minuta por tek personat me probleme të tjera shëndetësore sjell komplikacione.

Nga gazi lotsjellës kanë pasur probleme edhe efektivët e policisë që kanë qëndruar tek Kryeministria. Shumë kanë pyetur se çfarë ka hedhur Garda mbi protestuesit? “BalkanWeb” ka siguruar foto nga një prej bombave tymuese për të treguar çfarë ka përdorur gardaistët.

Protesta Bomba Molotov
Protesta Bomba Molotov

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb