SELANIK

Një sasi e madhe droge u kap nga autoritetet greke në Portin e Selanikut. Rreth 350 kg kokainë u gjetën në kontejnerë me banane që vinin nga Kolumbia.

Sasinë e lëndës narkotike e zbuloi policia helene, në bashkëpunim me autoritetet e huaja.

Kohët e fundit autoritet greke raportohet se kanë sekuestruar sasi të konsiderueshme droge në kontejnerë të ardhur nga Amerika Latine. Porti i Selanikut përbën një nyje kyç të transportit në Europën Lindore.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb