Presidenti frances Emanuele Macron dhe bashkeshortja e tj Briggide po kalojnë disa ditë pushime në jug të Francës.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Sipas revistës franceze “Voici”, Macron ka qenë në shoqërinë e bashkëshortes dhe është zbavitur me sportet e tij të preferuara të ujit. Sipas revistë ai ka bërë shëtitje duke shijuar ambjentin dhe pejsazhet e mrekullueshme në jug te vendit.

Fotot e tij të pushimeve të publikuara në Twitter kanë ngjallur komente nga disa përdorues në rrjet, të cilët e akuzojnë presidentin që mendon vetëm për argëtimet e tij, në një kohë kur vendi po kalon një periudhë të veshtirë për shkak të pandemisë së Covid-19.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb