Presidenti francez Emmanuel Macron, në një deklaratë gjatë ditës së sotme është shprehur se pushtimi rus i Ukrainës i dha NATO-s një “goditje”, të cilën e quan atë një “shok elektrik”.

Sipas Macron solidariteti i vendeve ka qenë shumë i lartë dhe kjo ka ndihmuar Ukrainën, në luftën kundër Rusisë.

Gjithashtu shton se  ishte një qartësi e re strategjike që sipas tij NATO-s , i mungonte.

(BakanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb