Norbert Feher, vrasësi Bolonez, i dënuar me burgim të përjetshëm në Itali dhe Spanjë, sulmoi gardianët e burgut, sërish si dy vite më parë, duke thyer pllaka dhe duke i përdorur si tehe.

Igor rus, emri i të cilit është Norbert Feher, vazhdon të përflitet për dhunën e tij. Nga Spanja, ku ndodhet në burg për të vuajtur dënimet e përjetshme të dhëna nga gjykatat spanjolle dhe italiane duket se vazhdon të njëjtat skenare të çmendur të dy viteve më parë. Vrasësi Bolonjez, në fakt, si në vitin 2021 edhe të enjten e kaluar, sulmoi rojet e burgut të burgut Estremera (Madrid) me pllaka të thyera të përdorura si thika, sapo doli nga izolimi. Një oficer u plagos në fytyrë.

Nga Madridi po flitet sërish për furinë e Igor rusit. Zyrtarët e burgut të Estremerës kishin shkuar për ta marrë serbin Norbert Feher nga qelia e izolimit për ta çuar për të dëshmuar me videokonferencë, në seancën për gjykimin për ngjarjet e Duenas. Atje, në prill të vitit 2021, ai tentoi të plagoste një oficer burgu, duke e goditur me dy pllaka të marra nga banja e qelisë dhe dërgoi pesë punonjës të burgut në spital, për të shmangur transferimin në Zuera (Zaragoza) për gjykim për vrasjen e trefishtë të kryer në Teruel, në dhjetor 2017.

Siç raportohet nga Quotidiano Nazionale , vrasësi i Budrio ishte edhe një herë i armatosur me pllaka dhe gati për të goditur. Ai mbante gjithashtu nën rroba për t’u mbrojtur nga reagimi i gardianëve ndaj sulmit të tij të ri pllaka.

Pra, me atë skenar të testuar tashmë dy vjet më parë, serbi ndërmori sërish veprime. Ai sulmoi një zyrtar me tjegull të shqyer nga dyshemeja e burgut dhe të cilin, ashtu si në Duenas, ai e kishte depozituar dhe modifikuar atë, duke e bërë shumë të mprehtë dhe me dorezë. Me këtë ai ka plagosur një oficer në faqe, duke i shkaktuar një plagë prej 7 centimetrash. Pastaj u bërtiti të tjerëve: “Do t’ju vras ​​një nga një”.

Duke rrëfyer të gjitha këto detaje, National Quotidiano citon faqen spanjolle Hoy Aragón, e cila intervistoi disa punonjës të burgut në Madrid: “Igor është jashtëzakonisht agresiv, ai ndihet gjithmonë në luftë dhe për vite me radhë ai ka terrorizuar ata që janë përgjegjës për sigurinë e tij. “.

Igor rus është arrestuar në Spanjë që prej dhjetorit 2017 pas një vrasjeje të trefishtë në Aragon, ndërsa ishte në kërkim për vrasjet, në Itali, të Davide Fabbri dhe Valerio Verrit, në maj të po këtij viti.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb