MADRID

Mos heqja e syve nga ekrani i telefonit ndërsa treni po vjen mund të jetë një shpërqendrim i madh sa mund t’ju kushtojë shtrenjtë. Ky është mesazhi që shoqëron këtë video mbresëlënëse, të publikuar në rrjetet socialë të metrosë në Madrid për të rritur ndërgjegjësimin e pasagjerëve.

Në të shfaqet një vajzë e re e cila shkon drejt trenit por pa vënë re se rruga ka përfunduar dhe fatkeqësisht bie mbi shina. Nëse drejtuesit i trenit nuk do të kishte arritur të frenonte në kohë vajza e re do të kishte përfunduar poshtë rrotave të tij. Fatmirësisht gjithçka përfundoi mirë për të.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb