Recetë nga znj Eneida
Përbërësit

120 gr tërshërë
250 ml qumësht
2 banane
2 vezë
40 gr kakao
1 lugë pluhur pjekës
50 ml shurup agave
100 gr çokollatë për ëmbëlsira

Përgatitja
Tërshërën e shtojmë te qumështi dhe i lëmë të pushojnë 30 minuta.
Shtypim bananet me pirun dhe shtojmë 2 vezë, pluhurin pjekës si dhe kakaon. Më pas i hedhim tërshërën dhe çokollatën dhe e vendosim në pjekje për 50 min me 190 gradë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: