DROPULL

Një magazinë me lëndë drusore ka marrë flakë në Vrisera të Dropullit. BalkanWeb mëson se zjarri dyshohet se është shkaktuar nga një shkëndijë elektrike.

Po ashtu dëme të shumta materiale ka në magazinë teksa në ndihmë të forcave zjarrfikëse të Dropullit kanë shkuar dhe efektivët e Gjirokastrës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb