Dy nga ish banoret e “Big Brother Albania”, Fiorentina dhe Genta, të cilat tërhoqën vëmendjen e të gjithëve me personalitetin e tyre, na kanë surprizuar me ndryshimin në pamjen e tyre të jashtme. Shumë kilogramë më pak, veshje më të ngushta për të vënë në pah format e tyre trupore më të definuara dhe të rrumbullakosura tashmë.

Genta dhe Fiorentina nuk janë të vetmet personazhe publike që kanë pasur ndryshim fantastik me pamjen e tyre të jashtme. Shumë nga personazhet më të njohura dhe më dashura të showbiz-it Shqiptar dhe Kosovar janë dobësuar me metodën magjike 20 minutëshe të balonit gastrik! Efektet e kësaj metode na e kanë treguar vetë ish banoret në intervista dhe deklarata live, se sa lehtë kanë arritur të kenë format ideale sipa parametrave të tyre trupore.

Foto 1

Kush ka mbetur në Shqipëri  pa dëgjuar dhe dëshmuar nga afër jehonën e balonit gastrik? Në fakt jo pa qëllim kjo procedurë është kthyer në një nga risitë më të përqafuara për rënien nga pesha. Askush prej nesh nuk ka mbetur pa parë një të afërm, një të njohur, një personazh publik, i cili ka zgjedhur t’i besojë veten dhe shëndetin kësaj metode. Kur përmendim Balonin Gastrik, menjëherë mendojmë edhe pionerët të cilët guxuan të sillnin në Shqipëri këtë risi e cila për shumë vite na mësoi se është e mundur të dobësohesh edhe pa kaluar në kalvare të gjata proceduriale dhe metoda të cilat kërkojnë më shumë impenjim.

Klinika Dermolife, na mësoi dhe na tregoi të gjithëve se të humbësh kilogramë në mënyrë të shpejtë, të thjeshtë dhe pa efekte anësore në fakt nuk është vetëm një endërr e jona, por është realitet dhe e prekshme nga të gjithë. Ndër vite, personazhe të njohur e të panjohur kanë treguar eksperiencat e tyre mjaft të suksesshme në luftën me kilogramët e tepërt. E për të gjithë ju që ende nuk keni ndërmarrë një hap për të rënë nga pesha, mos harroni që kujdesi ndaj shëndetit është mekanizmi më i rëndësishëm për një jetë cilësore.

Foto 2
Foto 2

Klinika Dermolife ju ndihmon që të humbisni edhe kilogramët e tepërt, me metodat e dedikuara, por gjithashtu është destinacioni vetëm për t’ju edukuar një jetë të shëndetshme!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb