Recete nga znj Eneida
Përbërësit

300 gr makarona
1 patate mesatare
1 kërpudhë
1 qepë e prerë në feta të holla
60 gr gjalpë
2 lugë gjelle salcë tartufi
Kripë
Piper i zi
Vaj ulliri

Përgatitja
Në gjalpë skuqim qepën dhe pataten e prerë në kubikë të vegjël. Shtojmë ujë nga makaronat dhe i gatuajmë sa të zbuten. I kalojmë në një tas, shtojmë akoma ujë dhe i grijmë me mikser. Masa duhet të jetë e trashë. E kalojmë sërish në tigan me salcën e tartufit, kripë dhe piper të zi. Shtojmë makaronat dhe i trazojmë. Në pak vaj ulliri skuqim kërpudhën e prerë hollë dhe e shërbejmë mbi makaronat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb