NGA ZONJA VJOLLCA

 

320 gr makarona (penne)

125 gr pançetë

200 gr presh

Gorgonxola ose krem djathi

Vaj ulliri

 

Vendosim vajin në tigan dhe sapo të nxehet shtojmë preshin të prerë hollë në gjysëm unaza. E kauërdisim mirë derisa të zbutet, më pas shtojmë djathin dhe një garuzhde nga uji i makaronave që kemi vendosur të ziejnë. Në një tigan tjetër vendosim pançetën të bëhet krokante. I trazojmë makaronat me salcën e përgatitur me presh dhe djathë dhe në fund shtojmë pançetën krokante.

(d.b/Vila24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: