PISA

Një makinë ka dalë nga rruga dhe është rrokullisur disa herë në mënyrë të tmerrshme në fushat e Castel Guelfo në zonën e Bologneses.

Kështu kanë qenë momentet e fundit të jetës së Saimir Hoxhës, 35 vjeç, i cili vdiq mbrëmjen e djeshme në kabinën e një Toyota Yaris që e kishte marrë me qira, shkruajnë mediat italiane.

Përplasja e tmerrshme që nuk la vend për shpëtim për tridhjetë e pesë vjeçarin me origjinë shqiptare, me banim në zonën e Pisan, ndodhi rreth orës 7 të mbrëmjes përmes Medesano, menjëherë pas kryqëzimit në Modoni.

  • foto galeri

Sipas rindërtimit të ngjarjes të kryer nga karabinierët e Castel Guelfo, Saimiri kishte humbur kontrollin e automjetit pranë një kthesë mjaft të rrezikshme. Në atë pikë, makina do të dilte nga rruga duke rrëshqitur poshtë shpatit në anë të rrugës.

Këtu nis edhe përmbysja e automjetit. Një herë, dy herë, mbase edhe tre herë u rrokullis automjeti, para se të ndalonte vrapimin e tij nëpër fusha. Një rrokullisje që më vonë doli se ishte vdekjeprurëse. Në fakt, ndërhyrja në kohë e 118 punonjësve shëndetësorë ishte e padobishme.

Ambulanca dhe mjekët arritën në vendin e aksidentit brenda pak minutash, por fatkeqësisht, për Saimirin nuk kishte asgjë tjetër për të bërë.

Në makinë me të, ishte edhe një pasagjer 37-vjeçar shqiptar, i cili u dërgua në spitalin e madh në Bolonjë dhe bëhet me dije se është jashtë rrezikut për jetën. Për atë që ndodhi, keqardhje shprehu edhe kryetarit i bashkisë së Castel Guelfo, Claudio Franceschi, i cili, dje në mbrëmje, mësoi për ngjarjen dramatike dhe shkoi në vendngjarje për të kuptuar se çfarë kishte ndodhur.

“Në emrin tim dhe në emër të Administratës, ngushëllimet tona më të thella i shkojnë familjes së djalit. Ne jemi afër jush në tragjedinë tuaj ». Pak dihet për momentin mbi shkaqet e mundshme të aksidentit. Në fakt, sipas kontrolleve të para, duket se i riu mund të kishte humbur kontrollin e makinës në pak momente.

(d.xh/ balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb