Policia e Korcës njofton se një aksident automobilistik ka ndodhur në qytetin jug-lindor.

Sipas policisë të Korcës, një makinë me drejtuese një 41-vjecare ka përplasur një të moshuar 73 vjec, që po ecte me bicikletë.

Njoftimi i policisë:

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 11.09.2020​, rreth orës 17:45, në lagjen nr. 18​, shtetasja S. T., rreth 41 vjeçe, duke drejtuar një automjet ka përplasur shtetasin B. D., rreth 73 vjeç, ban­ues në fshatin Ravon­ik, Korçë, drejtues i një biçiklete, i cili​ aktualisht ndodhet në Spitalin e Korçës jashtë rrez­ikut për jetën.

Po punohet për sqarimin e rrethanave dhe zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb