Më në fund vijnë lajme të mirë për Lazio. Trajneri Inzagji mund të buzëqesh pasi rikuperon një tjetër titullarë, Thomas Strakosha. Pas afro një muaji, portieri kuqezi çlirohet nga COVID-19 teksa në testin e fundit ka rezultuar negativ. Këtë të premte ishte radha e Strakosha ti nënshtrohej testeve, ndërkohë me grupin një ditë më parë u bashkua edhe Ciro Immobile.

Stra
Stra

Pavarësisht se Strakosha është rikthyer të stërvitet me grupin, nuk parashikohet një rikthim i tij si titullar këtë të shtunë në transfertë përballë Crotone. Paraqitjet e mira që ka dhuruar Reina, i jepin më shumë kohë Strakoshës të rikthehet në formë optimale.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb