Autoritetet e Malajzisë deklaruan se 3,835 banorë janë evakuar pas përmbytjeve që goditën shtetin jugor Johor të vendit.

Komiteti qeveritar për Mirëqenie Urbane dhe Mjedis njoftoi se numri u rrit nga 2.853 për shkak të reshjeve që filluan më 13 dhjetor.

Banorët e evakuar janë vendosur në zona të sigurta.

Autoritetet paralajmëruan se reshjet shiut dhe përmbytjet do të vazhdojnë në rajon.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb