Drejtori i Milanit, Paulo Maldini është shprehur i lumtur pas kualifikimit të kuqezinjvë në çerekfinalen e Champions League.

“Ndihemi të lumtur, të kënaqur, krenarë për udhëtimin që patëm dhe si arritëm këtu.

Nuk mund të mendojmë se jemi në tetë skuadrat më të mira në Evropë, por tani që jemi këtu, do të bëjmë gjithccka është e mundur. Ne kishim humbur besimin në janar, por pësuar zero gola në dy ndeshjet kundër Tottenhamit.

Unë dua të shmang klubet e tjera italiane, sepse ne duam që italianet të shkojnë sa më larg që të jetë e mundur. Nuk mendoj se jemi në të njëjtin nivel me Bayern Munich, Manchester City apo Real Madrid” – Tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: