Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu i ka uruar ditëlindjen një prej infermiereve të Spitalit Infektiv, Rovena Rushiti.

Manastirliu zbulon një detaj interesant nga infermierja, e cila kur vendosi të shërbejë për pacientët me COVID-19 kishte foshnjën e saj vetëm 3 muajshe.

Ministrja uron që infermierja të gjejë forcën për të përballuar muajt e vështirë dhe shumë shpejt të përqafojë foshnjën e saj.

 

STATUSI NGA OGERTA MANASTIRLIU

Foshnja e saj ishte vetëm 3 muajshe kur Rovena Rushiti, infermierja e palodhur e spitalit Infektiv, vendosi të shërbejë për pacientët me #covid19 dhe nuk është ndalur prej asaj dite, me përkushtim e vendosmëri të jashtëzakonshme, në misionin për të shpëtuar jetë🙏🏼

Sot Rovena ka ditëlindjen dhe dua ta uroj përzemërsisht 🤗 me besimin se do të gjejë forcën për të përballuar edhe këto muaj të vështirë dhe shumë shpejt do të përqafojë 😇 e saj🙏🏼

Edhe 100 Rovena 💐

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb