Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu në një komunikim live thotë se nga 6 qershori plazhet do jenë të hapura për të gjithë.

Por ajo ka listuar edhe disa aktivitete që nuk do lejohen. Ministrja shprehet se dasmat, funeralet, klubet e natës, teatro, kinema, tubime, konferenca nuk do lejohen deri në një vendim të dytë.

Mbyllur do vijojë të jetë dhe transporti publik për të cilin po hartohet një plan që është në proces e sipër.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: