Para përditësimit të të dhënave të COVID-19, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Maanstirliu ka zbuluar shifrën e të shëruarve në 24 orët e fundit.

65 qytetarë kanë fituar tashmë betejën me COVID-19.

Kjo shifër shënon një rritje të numrit të të shëruave, teksa rekordi mbetet ai i 1 shtatorit, kur 227 pacientë fituan betejën me COVID-19, si asnjëherë më parë në Shqipëri gjatë pandemisë.

STATUSI NGA OGERTA MANASTIRLIU

? Gjatë 24 orëve të fundit, 65 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm!

?#COVID19?

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb