Ka shkuar në 596.766 numri total i vaksinimeve anti-Covid të kryera në vendin tonë.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, njofton se vetëm 24 orët e fundit janë kryer 11.073.

Vaksinimi masiv në vend vijon prej më shumë se një muaji dhe efektet kanë filluar të ndjehen, duke parë uljen e numrit të infeksioneve ditore dhe fataliteteve.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb