Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka shpërndarë një video, ku profesoresha Najada Çobo shpjegon se përse mbajtja e maskës në ambientet e jashtme është i nevojshëm.

Çomo shprehet se është më mirë që qytetarët të mbajnë një maskë jashtë, sesa të mbajnë maskë oksigjeni për javë e muaj me radhë.

https://www.facebook.com/watch/?v=376122503428053

Postimi i ministres Ogerta Manastirliu:

🗣#ZëriEkspertit

😷 Pse duhet mbajtur maska edhe në ambientet e jashtme❓

Përgjigjet nga prof. Najada Çomo👇👇👇👇

(d.xh/ balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb