Phil Foden po shkëlqen këtë sezon me Manchester Cityn. Mesfushori i njohur ka zhvilluar 8 paraqitje, ku ka shënuar 5 gola dhe ka asistuar 2 herë.Edhe pse ka kontratë deri në vitin 2024, “Qytetarët” janë në detaje për vazhdimin e bashkëpunimit edhe më tutje.

Trajneri Guardiola ka dhënë dakordësinë dhe tashmë ka mbetur të caktohet vetëm klauzola dhe të vendosen shifrat për të drejtën e imazheve. 22 vjeçari ka dalë nga akademia e Manchester Cityt.

Uy

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: