Manchester City është shumë pranë transferimit të një mesfushori. Sipas asaj që shkruan Sky Sport, “Qytetarët” kanë arritur marrëveshje me Kalvin Philips. Klubi nga Manchesteri dhe Leeds kanë përcaktuar të gjitha detajet e akordit.  Bëhet fjalë për një operacion që pritet të kushtojë 58 milionë euro.

Tashmë, “topi” i kalon Philips, i cili duhet të gjejë gjuhën e përbashkët  me kampionët e Premier League. 26 vjeccari anglez nuk ka ndërruar asnjëherë skuadër, teksa prej vitesh është pjesë e Leeds.

676
676

Manchester City pasur oragnikën me një element të ri të mesit të fushës dhe kërkohet që në sezonin e ardhshëm të fitohet kampionati dhe UEFA Champions League.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb