ANGLI

Manchester City ka marr hak ndaj Chelsea-s duke e mposhtur në Stamoford Bridge. ‘The Citizens’ nuk e kanë harruar lehtë humbjen në finalen e Champions League teksa i kanë dhuruar një humbje bluve të Londrës pikërisht në shtëpinë e tyre.

Goli i vetëm u shënua nga Gabriel Jesus në minutën e 53’ duke shfrytëzuar një rrëmujë në zonë.

Me këtë fitore Manchester City barazon me pikë Chelsea-n dhe ndajnë vendin e 3-të dhe të 4-t me nga 13 pikë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb