Manchester United nuk po e gjen ende veten në këtë sezon pavarësisht se sapo ka hyrë shkurti dhe e sheh veten në vendin e 6-të në renditje.

Në Old Trafford ‘Djajtë e kuq’ nuk mposhtën dot Wolverhampton Wonderers duke e mbyllur në ndeshjen ne paqe pa gola.

Nga kjo situatë ka përfituar Sheffield United duke marrë tre pikë me shumë vlera në transfertën e Crystal Palace duke fituar falë autogolit të vetëm të Vincente Guaita.

Por ndërkohë Manchester United kishte shansin t’i afrohej Chelsea-s në renditje, e cila është skuadra e fundit sa i përket zonës Champions League në Premier League. Blutë u ndalën në barazim në Leicester City por Manchester United duket shumë larg objektivit.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb