BERLIN – Mijëra gjermanë, përfshi edhe kancelaren Angela Merkel, morën pjesë sot në mbrëmje në një manifestim në Berlin kundër islamofobisë, të organizuar me iniciativë të organizatave myslimane kundër islamofobisë, pas atentateve terroriste në Francë.

Organizatorët myslimanë vendosën një kurorë me lule të bardha, ku ishte shkruar: “Terrorizmi: jo në emrin tonë”, përpara godinës së Ambasadës Franceze në Berlin.
(er.nu/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: