Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 1 086 teste dhe 150 prej tyre kanë dalë pozitiv me Covid-19. Rastet janë paraqitur sipas qyteteve të mëposhtme:

– Shkup 93

– Kumanovë 7

– Shtip 3

– Prilep 4

– Tetovë 12

– Strugë 3

– Manastir 1

– Оhër 9

– Gostivar 3

– Koçan 1

– Kërçovë 8

– Resnjë 5

– Negotinë 1

Ndërsa 9 persona kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit, 6 viktima janë nga Tetova dhe 3 nga Shkupi. Po ashtu dhe 30 persona janë shëruar në 24 orët e fundit, sipas qyteteve të më poshtme:

– Shkup 21

– Shtip 3

– Prile 2

– Tetovë  3

– Manastir 1

Për momentin në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë janë kryer plot 57 895 teste dhe  5 906 kanë dalë pozitiv me COVID-19, ku 2 236 janë shëruar deri më tani, 277 kanë ndërruar jetë dhe 3 393 janë ende të sëmurë. /Alsat M/

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb