MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut ka avancuar me vaksinimin teksa në 24 orët e fundit janë aplikuar 9 mijë e 631 doza të vaksinës ndaj COVID-19.

Nga këta qytetarë, 1 mijë e 391 prej tyre e kishin dozën e parë.

Ndërkohë në total Maqedonia e Veriut ka kryer 420 mijë e 821 vaksinime.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb