MAQEDONIA E VERIUT

Maqedonia e Veriut nga sot hap kufijtë tokësorë për herë të parë prej mbylljes nga pandemia.

Kryeministri teknik Oliver Spasovski deklaroi se kufijtë tashmë janë të hapur por masat e mëparshme mbeten ën fuqi..

Për ata që duan të hyjnë në Maqedoninë e Veriut duhet një test PCR jo më i vjetër se 72 orë që të jetë negativ do të duhet një vetë- izolim i detyrueshëm për 14 ditë. Ndërkohë në rast se testi del pozitiv atëhere personat do të çohen në karantinë shtetërore.

Por pa problem do të lejohen turistët e huaj të cilët do të vizitojnë Maqedoninë e Veriut por që duhet të qëndrojnë në vend jo më shumë se 5 orë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb