Republika e Maqedonisë së Veriut ka miratuar sot protokollin për anëtarësimin në NATO. Mësohet se ditën e sotme Kuvendi ka miratuar protokollin me 114 vota pro dhe asnjë kundër.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Pas votimit me 114 vota “pro” të Protokollit në Kuvend, në një ceremoni nderi u ngrit edhe flamuri i NATO-s jashtë këtij institucioni.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: