MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut do të shqyrtojë sërish ashpërsimin e masave edhe pse vetëm sot hynë në fuqi masat e reja anti-Covid.

Lajmi është konfirmuar nga Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe i cili deklaroi se nesër në mbledhjen qeverisë do të diskutohet marrja e masave të reja pasi situata është e rëndë.

Kryesisht masat do të kenë object hyrjet në vend, qendra tregtare apo restorante dhe supermarket me certifikatë vaksnimi apo vërtetim që qytetari e ka kaluar COVID-19.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb